Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
VII Ogólnopolski Kongres Facility Management - Technologie, zrównoważony rozwój i eksploatacja budynków, Warszawa 16-17.10. 2013
(2013-10-17)
VII Ogólnopolski Kongres Facility Management - Technologie, zrównoważony rozwój i eksploatacja budynków, Warszawa 16-17.10. 2013

Hotel Courtyard Marriott, Warsaw Airport
ul. Żwirki i Wigury 1 
00-906 Warszawa

r1.jpg

Stadion Narodowy, zintegrowane centra komunikacyjne PKP, pierwszy polski biurowiec pasywny, certyfikacja LEED w praktyce,  zasady ochrony antyterrorystycznej obiektów komercyjnych - to i wiele więcej na VII Ogólnopolskim Kongresie Facility Management.

Wiedza z pierwszej ręki na VII Ogólnopolskim Kongresie Facility Management 2013


Kongres Facility Management jest jednym z najciekawszych spotkań w branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. W wydarzeniu od 6 lat biorą udział osoby decyzyjne, odpowiadające za prawidłowe działanie największych biurowców, magazynów, galerii handlowych oraz budynków przemysłowych. Kongres jest organizowany przez redakcję magazynu „Facility Manager”, który skupia czytelników nie tylko z obszaru zarządzania nieruchomościami, ale również inwestorów oraz właścicieli oraz projektantów. Siódma edycja kongresu  odbędzie się w dniach 16-17 października w warszawskim hotelu Courtyard Mariott na Okęciu.

Temat przewodni - zrównoważony rozwój
W trakcie dwudniowych prelekcji uczestnicy będą mięli okazję wysłuchać wykładów dotyczących najbardziej aktualnych zjawisk zachodzących w sferze zarządzania nieruchomościami, zarówno w aspekcie ich technicznego utrzymania, jak i komercjalizacji. Wszystkie zagadnienia poruszane przez prelegentów będą omawiane przez pryzmat tematu przewodniego: „Technologie, zrównoważony rozwój, eksploatacja budynków”. 

Specjalizacja w nieruchomościach komercyjnych

Podczas kongresu prelegenci skupią  się m.in. na technicznym  aspekcie utrzymania nieruchomości, procesach komercjalizacji normalizacji i optymalizacji. Omawiane będą  różne aspekty rozwoju komercyjnego budownictwa pasywnego, a także zarządzania specyficznymi nieruchomościami o charakterze komercyjnym.

Doświadczenie prelegentów na wyciągnięcie ręki

Od początku istnienia kongresu naszymi partnerami merytorycznymi są najciekawsze osobowości zarządzające nieruchomościami  komercyjnymi. Wśród naszych prelegentów znajdują się managerowie i eksperci posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe. Ich wiedza i doświadczenie rynkowe są największą wartością dla uczestników kongresu. Eksperci z chęcią będą dzielili się swoją wiedzą  na temat funkcjonowania topowych nieruchomości komercyjnych w Polsce podczas kongresu–  mówi Krzysztof Kogut, redaktor naczelny magazynu „Facility Manager”.

Święto polskiego sektora Facility Management
„Facility Manager” jest magazynem wywodzącym się z tradycji niemieckojęzycznej gazety o tym samym tytule. Dzięki polskiemu tytułowi  już od ponad dekady udaje się skupiać uwagę branży wokół problematyki omawianej na łamach czasopisma. Podczas najważniejszej imprezy dedykowanej sektorowi zarządzania nieruchomościami  komercyjnymi uczestnicy będą mieli okazję wysłuchania VII Raportu Rynku FM.  Projekt przeprowadzony przez dr. Bartłomieja Śliwińskiego oraz dr Renatę Gabryelczyk ma na celu podsumowanie kończącego się roku oraz określenie trendów rozwoju branży FMw nadchodzącym sezonie. To cenne informacje nie tylko dla uczestników zawodowo zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, ale także dla inwestorów i developerów. W projekcie wezmą udział najważniejsze podmioty zarządzające nieruchomościami komercyjnymi w Polsce, na czele z takimi firmami, jak Cofely Polska, HOCHTIEF Facility Management Polska, Sodexo Facility Management czy Gegenbauer. To idealny moment, aby dogłębnie poznać problematykę i trendy w funkcjonowaniu polskiego rynku Facility Management.

Zdobądź nowe kontakty
Weź udział w spotkaniu, na którym pojawią się eksperci i praktycy z wieloletnim doświadczeniem. To niepowtarzalna okazja, aby zdobyć nowe kontakty biznesowe i zawodowe. Na dwa dni hotel Mariott zmieni się w scenę rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami rynku nieruchomości komercyjnych. Poznaj profesjonalistów zajmujących się najważniejszymi aspektami funkcjonowania nieruchomości komercyjnych.

Inspiruj się, czyli kogo spotkasz na kongresie.

Organizatorzy Kongresu stawiają na ciekawe i inspirujące zagadnienia. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy certyfikacji LEED-EBOM na przykładzie obiektu Strabag-Neubau,  a także zasady zarządzania Stadionem Narodowym w trakcie imprez masowych. Bardzo ciekawą prelekcją może okazać się „Architektura w cieniu terroryzmu: zasady ochrony antyterrorystycznej obiektów komercyjnych” prowadzoną przez dr. Artura Jasińskiego.

Zasady funkcjonowania najciekawszych nieruchomości komercyjnych zostaną omówione na przykładach wspomnianego już Stadionu Narodowego, ale także pierwszego pasywnego biurowca w Polsce. Nowa siedziba skupionego na rozwoju energooszczędnych technologii Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum to pionierski na gruncie polskim projekt, który z pewnością warto poznać.

Szczególna uwaga zostanie zwrócona na komercjalizację największych dworców kolejowych w tym tych, które stanowią unikalny na rynku polskim koncept, polegający na połączeniu galerii handlowej z nowymi obiektami dworca kolejowego i autobusowego.  Na przykładach dworców w Poznaniu, Katowicach i Krakowie Dyrektor Departamentu Komercjalizacji PKP S.A Małgorzata Szychułda opowie o przyjętej strategii komercjalizacji dworców. Dworzec Wrocław Główny będzie tłem do omówienia trudności w dostosowaniu przestrzeni dworcowej do potrzeb potencjalnych najemców.

O tym, jak powinna funkcjonować nieruchomość, opowiedzą doświadczeni zarządcy – Michał Substyk oraz Witold Malinowski. Opowiedzą oni m.in. o zasadach inwentaryzacji, budżetowania i terminarzu prac remontowych. Nie zabraknie również najważniejszych porad i nowości związanych  z aspektem technicznego utrzymania nieruchomości.

Część prawną poprowadzą  eksperci z kancelarii Deloitte, którzy wezmą pod lupę sprzedaż i zakup nieruchomości. Wskażą oni, na jakie problemy podatkowe zwracają uwagę doradcy. Omówiona zostanie również analiza Legal Due diligence nieruchomości oraz związane z nią praktyczne problemy i standardy rynkowe.
Kongres to wspaniała okazja, aby zdobyć niezbędną i aktualną wiedzę dotyczącą funkcjonowania nieruchomości komercyjnych. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatne kompendium wiedzy zawierające wszystkie prezentacje prelegentów.
Podczas wieczornego bankietu wszyscy uczestnicy i prelegenci będą mieli okazję lepiej się poznać i zdobyć nowe kontakty w warunkach nieformalnych.

Odwiedź VII Ogólnopolski Kongres Facility Management, aby zyskać praktyczną, ekspercką wiedzę. Dowiedz się, jak zmienia się rynek. Zdobądź nowe kontakty biznesowe i inspiruj się do dalszej działalności. Skorzystaj z doświadczenia prelegentów, którzy zaprezentują najważniejsze aspekty zarządzania polskimi nieruchomościami komercyjnymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami:
Krzysztof Kogut
+48 61 66 55 829
krzysztof.kogut@forum-press.com.pl

Lub odwiedź stronę:
www.kongres-fm.pl

W kongresie m.in.:

RAPORT- Rynek FM w Polsce i kierunki jego rozwoju -

dr Bartłomiej Śliwiński, konsultant w zakresie FM i zarządzania procesami biznesu, reprezentant KT 315 ds. Facility Management, przewodniczący KZ 504 ds. Rynku Nieruchomości przy PKN,
dr Renata Gabryelczyk, konsultant w zakresie FM i zarządzania procesami biznesu, reprezentant KT 315 ds. Facility Management przy PKN

Prezentacja VII Raportu o rynku FM w Polsce. Charakterystyka głównych uczestników rynku. Uwarunkowania rozwoju rynku FM w Polsce. Główne problemy  i nowe wyzwania dla branży. Strategie odbiorców usług FM. Podejście procesowe jako koncepcja wspomagająca zarządzanie relacjami pomiędzy dostawcami i odbiorcami usług.  Normalizacja rynku FM według normy PN-EN 15221. Możliwości zastosowania normy w praktyce. Procedura normalizacji. Koszty i korzyści związane z  normalizacją.

Zarządzanie dużymi obiektami wielofunkcyjnymi w trakcie imprez masowych na przykładzie Stadionu Narodowego  – Andrzej Bogucki, członek zarządu, spółka Pl.2012+

Stadion Narodowy nie jest wyłącznie sceną piłkarskich zmagań, oprócz wydarzeń sportowych warszawska arena stanowi miejsce wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Odbywają się tu także kongresy i spotkania biznesowe. Obecnie obiekty sportowe muszą być przygotowane do przeprowadzania na nich różnego rodzaju eventów. Podczas prelekcji słuchacz dowie się, w jaki sposób zarządza się obiektem sportowym, który może pomieścić blisko 50 000 widzów, tak aby uwzględnić interesy wszystkich zainteresowanych. 

Architektura w cieniu terroryzmu: zasady ochrony antyterrorystycznej obiektów komercyjnych – dr Artur Jasiński

W prezentacji przedstawione zostaną metody ograniczenia ryzyka i skutków zamachu terrorystycznego. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu udoskonalone metody sytuacyjnej prewencji kryminalnej, taktyki fortyfikacji, rozproszenia i kamuflażu, a także koncepcję niewidzialnego bezpieczeństwa. Słuchacz pozna historię współczesnych zamachów terrorystycznych wymierzonych w cele cywilne w takich miejscach, jak Bank Morgana przy Wall Street w Nowym Jorku, hotel King David w Jerozolimie, śródmiejskie dzielnice handlowe w Belfaście i Liverpoolu, londyńskie dzielnice biznesu - City i Canary Wharf, budynek federalny Murrah w Oklahomie, stacje kolejowe, szkoły i stacje metra w miastach europejskich, Oslo, gdzie doszło do masakry.

Porozumienia Facility Management z perspektywy normy FM – Zbigniew Mazurek, konsultant Facility Management

Porozumienie lub umowa Facility Management wiąże odbiorcę i dostawcę usług FM, ustalając zasady, według których te usługi powinny być realizowane. Przypomnienie roli Facility Management w działalności organizacji oraz samej definicji Facility Management pozwoli lepiej zrozumieć zawartość porozumień. Omówione zostaną poszczególne elementy składające się na takie porozumienie oraz zasady, które można stosować przy jego wprowadzaniu.

Sprzedaż zakup nieruchomości, na jakie problemy podatkowe zwracają uwagę doradcy- Jakub Kutzmann, adwokat, Managing Associate w Kancelarii Prawniczej Deloitte Legal.


Prezentacja dotyczyć będzie praktycznych kwestii podatkowych związanych ze sprzedażą i zakupem nieruchomości. W szczególności chcielibyśmy podzielić się z uczestnikami naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi najczęstszych problemów pojawiających się przy transakcjach nieruchomości. Obok bardzo materialnych zagadnień, takich jak kwestia odroczonych zysków kapitałowych czy refinansowania, są to często z pozoru mniej istotne kwestie formalne lub związane z dokumentacją historii nieruchomości/spółki lub stanu faktycznego. Kwestie te mogą jednak znacząco opóźnić transakcję lub wręcz uniemożliwić jej przeprowadzenie. Porozmawiamy również o aktualnym podejściu władz skarbowych i rynku do zabezpieczania transakcji (np. interpretacje VAT, ZCP) oraz o najczęściej identyfikowanych ryzykach podatkowych w procesach DD  (i tym, które naprawdę są istotne).

Legal Due diligence nieruchomości,  praktyczne problemy i standardy rynkowe- Aleksander Kot Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte.

W ramach prezentacji omówione zostanie nie tylko samo badanie prawne due diligence, ale także znaczenie prawne tego badania, tj. otoczenie prawne (rynkowe standardy kontraktowe pomiędzy stronami oraz znaczenie badania na tle przepisów prawa polskiego). Ponadto omówione zostaną główne obszary, będące przedmiotem zainteresowania prawników wykonujących badanie. Przedstawione zostaną też różnice w metodologii badania ze względu na typ transakcji, w ramach której jest ono wykonywane (asset deal, share deal, finansowanie nabycia/refinansowanie nieruchomości) oraz zasady odpowiedzialności prawnej stron transakcji z uwzględnieniem roli, jaką pełni due diligence. Prowadzący przedstawią powyższe kwestie na licznych przykładach zaczerpniętych z praktyki.

Funkcjonowanie pierwszego biurowca pasywnego w Polsce- Sławomir Kostur, Projekt Grupa

W Katowicach powstaje pierwszy w Polsce w pełni pasywny budynek, który stanie się nową siedzibą skupionego na rozwoju energooszczędnych technologii Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. Pionierski na gruncie polskim projekt został wykonany w pracowni Sławomira Kostura. Autor zaprezentuje systemy, jakie zostały w nim zaprojektowane i zrealizowane w celu osiągnięcia wysokiego poziomu energooszczędności  oraz sposób jego funkcjonowania dla osiągnięcia zakładanych współczynników projektowych  po jego otwarciu w ostatnim kwartale 2013 roku.

Podstawy LEED-EBOM na przykładzie obiektu Strabag-Neubau- Agnes Vorbrod, założycielka Polish Green Building Council

Kluczem do sukcesu w procesie certyfikacji obiektu w Pruszkowie była bardzo bliska współpraca pomiędzy konsultantem LEED a właścicielem obiektu (Strabag). Podczas półgodzinnej prezentacji uprawniony szkoleniowiec LEED (USGBC Faculty) - Agnes Vorbrodt – omówi podstawowe wymogi certyfikacji oraz kategorie, według których analizuje się budynek. Analizie zostaną poddane poszczególne kategorie wchodzące w zakres certyfikacji LEED-EB:OM 2009 oraz LEED v4.

 
Kontakt:
Krzysztof Kogut
redaktor naczelny
Facility Manager
Forum Press Sp. z o.o.
Ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. +48 61 66 55 829
Tel. Kom. 695-899-967
krzysztof.kogut@forum-press.com.pl
www.facility-manager.pl
www.kongres-fm.pl
 

klimatyzacje_rgb1.png

Patronem medialnym Kongresu